Drátule

Obchodní podmínky

1. Úvodní ustanovení
1.1. Kupující zasláním objednávky stvrzuje, že souhlasí s níže uvedenými obchodními podmínkami, a zejména že byl poučen o možnostech odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží.
1.2. Níže uvedené obchodní podmínky platí pro nákup u prodejce:
Petra Jůzová IČ: 88376842, se sídlem Dolní Dobrouč 329, Dolní Dobrouč 561 02, zapsané živnostenským úřadem v Ústí nad Orlicí dne 9.1.2012, prostřednictvím internetového obchodu www.dratule.cz. E-mail: dratule.info@seznam.cz, tel.:737769219. Prodejce je zároveň provozovatel obchodu.
1.3. Obchodní podmínky stanovují a upřesňují základní práva a povinnosti prodejce i kupujícího. Práva a povinnosti zde neuvedené se řídí občanským zákoníkem.
1.4. Každý kupující dostane spolu se zbožím návod na údržbu výrobku. Kupující bere na vědomí, že všechny výrobky je potřeba chránit před vodou a mrazem, protože černý drát za jejich působení podléhá korozi.
1.5. Faktura bude ke každé zaplacené objednávce vytavena a zaslána emailem ke stažení v elektronické podobě. Pokud budete potřebovat fakturu v papírové podobě, dejte mi prosím vědět při objednávce.

2. Objednávka a uzavření kupní smlouvy
2.1. Kupní smlouva vzniká v okamžiku odeslání objednávky kupujícím.
2.2. Potvrzení objednávky provede prodávající. Nakupující je o potvrzení informován e-mailovou zprávou na adresu, kterou uvedl při nákupu.
2.3. Při požadavku změny charakteru objednaného zboží (barva, velikost) v doplňkové zprávě objednávky nemusí prodávající na tuto změnu brát ohled. V takovém případě může objednávku odmítnout. Změnu charakteru zboží je možné předem domluvit s prodávajícím e-mailem nebo telefonicky a vyrobit zboží podle přání kupujícího.
2.4. O přijetí platby a následném odeslání zboží je kupující informován e-mailovou zprávou na zadanou adresu.
2.5. Zboží prodávající odesílá kupujícímu na uvedenou adresu po přijetí platby na účet prodávajícího.
2.6. Odeslání je provedeno co nejdříve, nejpozději do tří pracovních dní od připsání platby na účet.
Výjimkou je zboží u kterého je uvedena delší doba dodání, zboží vyrobené na objednávku nebo osobní převzetí.

3. Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží
3.1. Kupující má právo do 14 dnů od doručení zboží od smlouvy odstoupit a zboží vrátit (a to i bez udání důvodu).
3.2. Kupující nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.
3.3. Kupující musí před vrácením zboží o tomto kroku informovat písemně prodávajícího e-mailem nebo telefonicky.
3.4. Zboží musí být vráceno nepoškozené, bez zjevných vad způsobených užíváním a ve vhodném obalu, který zabrání možnému poškození zboží při přepravě. Zboží posílané zpět není možné zasílat na dobírku.
3.5. Částka za zakoupené zboží bude kupujícímu vrácena po navrácení zboží prodávajícímu.
3.6. Odstoupí-li kupující od smlouvy, vrátí mu prodávající bezodkladně, nejpozději však do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho přijal, a to stejným způsobem.
3.7. Náklady spojené s přepravou vráceného zboží od kupujícího k prodávajícímu hradí kupující.
4. Reklamace
4.1. Prodávající odpovídá za to, že dodané zboží nemá vady. Pokud se později ukáže, že zboží má nějakou vadu, má zákazník právo na výměnu nebo opravu. Není-li ani jedno z tohoto možné, lze odstoupit od smlouvy.
4.2. Prodávající může nabídnout při výskytu vady slevu z kupní ceny.
4.3. Ke každé objednávce je kupujícímu řádně vystavena elektronická faktura. Kupující má možnost si ji sám vytisknout. Faktura slouží zároveň jako záruční list.
4.4. Záruka se nevztahuje na zboží, které je opotřebené jeho používáním, zničené nesprávným používáním nebo nesprávnou údržbou výrobku. Ke každé objednávce je dodán návod na ošetřování drátovaných výrobků.
4.5. K mimo soudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz.
4.6. Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.“

5. Dodací podmínky
5.1. Platbu za zboží a poštovné zašle kupující v českých korunách na bankovní účet prodávajícího (účet je vedený u Fio banky). Prodávající odešle kupujícímu zboží po obdržení platby.
5.2. Zboží je odesíláno Českou poštou nebo Zásilkovnou, jako doporučený balíček, případně jako balík. Poštovné a balné je účtováno s ohledem na aktuální ceník České pošty a Zásilkovny.
5.3. Pokud si kupující přeje zaslat zboží jinou službou České pošty, jako je např. balík do ruky či balík na poštu, informuje o tom prodávajícího. Prodávající si vyhrazuje právo navýšit poštovné za tyto služby dle aktuálního ceníku České pošty.
5.4. Výrobky odesílám nejpozději do tří pracovních dnů od připsání platby na účet. Pokud není u popisku zboží uvedeno jinak, nebo pokud není zboží vyráběné na zakázku a u toho domluvená doba dodání.
5.5. Pokud se prodejci vrátí nevyzvednutá zásilka od nakupujícího zpět z důvodu nepřevzetí zásilky nakupujícím a nakupující bude chtít zásilku znovu odeslat, prodejce pošle zásilku znovu až po uhrazení nového poštovného.
5.6. O odeslání zásilky bude prodávající informovat nakupujícího e-mailem.

6. Ochrana osobních údajů
6.1. Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje nakupujícího jsou považovány za důvěrné, budou použity pouze pro interní potřebu, nebudou zveřejněny, poskytnuty třetí osobě, či jinak zneužity.
6.2. Údaje zákazníka budou zpracovány pouze za účelem vyřízení objednávky a dodání zboží.

Tyto obchodní podmínky jsou platné a účinné od 01. ledna 2021.